Inwestujesz przez Internet? Zobacz Opinie o Profit Sites Academy i zarabiaj z domu. Gwarantowane 10% zwrotu po miesiącu.

Jak zainwestować 10000

Mimo że tytuł naszej strony to 1000 PLN, dziś zajmiemy się tym jak zainwestować 10000 złotych. To dość ciekawa kwota, ponieważ stanowi granicę opłacalności dla niektórych inwestycji, sprawiając jednocześnie, że inne inwestycje przestają był opłacalne. Bądź co bądź, zastanawiając się jak zainwestować 10000, mamy naprawdę dużo możliwości. Jakich?

Jak zainwestować 10000 złotych?

Przyjmuje się, że 10 tysięcy to kwota graniczna do której opłaca się jeszcze inwestować w lokaty. Dlaczego? Lokaty nie wymagają od nas czasu na doglądanie inwestycji, co sprawia, że nie tracimy szansy na zarobienie w tym czasie gotówki. Poza tym zanim przekroczymy tę kwotę, banki i inne instytucje nie będą chciały z nami rozmawiać.

Może giełda?

Pomyślmy więc jak zainwestować 10000 aby było to korzystniejsze niż lokaty bankowe? Większość maklerów giełdowych stwierdzi, że to kwota od której opłaca się inwestować na giełdzie. Przeciętny zysk rzędu 10% rocznie, jaki zakłada się przy inwestowaniu na 2 lata (krócej może być różnie, możemy nawet stracić) da 2000 złotych. To solidna porcja gotówki, która z nawiązką zrekompensuje zainwestowany w kontakty z maklerami czy śledzenie kursów czas. Jak zainwestować 10000 na giełdzie? Proponujemy zacząć od zapytania w naszym banku czy oferują rachunek maklerski. Jeśli tak, pozbędziemy się formalności.

Skoro już przy spółkach jesteśmy, warto rozważyć jeszcze franczyzę – według wyszukiwarki katalog-franczyz.pl, 10000 to kwota wystarczająca na otwarcie własnego biznesu na zasadzie franczyzy. Warto sprawdzić, bo zwroty z inwestycji są całkiem niezłe.

Inwestowanie w sztukę

Bardzo ciekawą alternatywą do giełdy i lokat jest inwestowanie w sztukę. Kupując obraz czy rzeźbę, możemy zarobić nawet 100-200% rocznie lub więcej, jeśli trafimy na artystę, który stanie się po piklu latach popularny. Oczywiście nie wszystkie dzieła sztuki tak mocno podrożeją, ale w co inwestować, aby powiększyć swoją szansę na taki zysk? Przykładem może być polski artysta o nazwisku Sasnal – sprzedawał obrazy za 2000-3000 złotych, a po kilku latach były warte nawet kilkadziesiąt razy więcej!

Jeśli więc zastanawiamy się jak zainwestować 10000 złotych, kupno 4-5 obrazów wschodzących artystów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dywersyfikujemy ryzyko inwestując w kilku artystów a jednocześnie ten jeden trafiony obraz może z nawiązką pokryć straty wynikające z nieudanej inwestycji w inne obrazy. No i jeszcze jeden plus: mając 4-5 obrazów całkowicie odmienimy mieszkanie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tagi artykułu na Jak Zainwestować Pieniądze:

  • Jak zainwestować 10000
  • w co zainwestować 10000
  • w co zainwestowac 100 tys
  • jak zainwestować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.

*